Olomouc nabízí památky i relax

Written by
Rate this item
(2 votes)

Evropská přehlídka ovoce Europom 2017 se uskuteční ve dnech 5. – 8. října 2017 v Olomouci. Tento výběr nebyl náhodný. Olomouc patří mezi nejvýznamnější historická centra Moravy s tradicí bohaté zemědělské činnosti. Centru dominují desítky památek, historické centrum metropole je městskou památkovou rezervací, která je hned po pražské nejrozsáhlejší v České republice. 

Cílem Europomu 2017 je mj. přitom představit historické druhy ovoce, jejich význam pro další generaci i tradiční pěstitelské postupy. Český zahrádkářský svaz chce s řadou zahraničních partnerů rovněž nabídnout řešení pro rozšíření nabídky drobných pěstitelů a třeba i jejich napojení na turistický ruch. Hanácká metropole Olomouc, jakožto srdce tradičního zemědělského regionu, je tedy skvělou volbou, jak tyto dílčí cíle propoji

Zahrádkáři mají Olomouc zároveň spojenou s pořádáním nejvýznamnějších zahradnických výstav v České republice. Komfortní zázemí pro celostátní i regionální akce vytvořilo výstaviště Flora Olomouc. První květy obdivují návštěvníci již v dubnu, kdy se otevírají brány jarní etapy Flory Olomouc, sezonu v plné kráse představuje letní etapa Flory Olomouc v srpnu a nejkrásnější plody si mohou návštěvníci prohlédnout při podzimní etapě Flory, nazývané Hortikomplex. Další tematické akce v průběhu roku lákají do Olomouce chovatele, milovníky umění či studenty.
K areálu výstaviště Flora Olomouc přiléhají rozlehlé městské parky, sbírkové skleníky, rozárium a botanická zahrada. Okolí Olomouce nabízí rovněž další desítky výletních míst, které nadchnou všechny generace návštěvníků.
Olomouc nabízí celou řadu doplňkových aktivit. K relaxaci slouží četné parky, zoologická zahrada, moderní Aquapark, plavecký stadion či přírodní areál Litovelské Pomoraví s bohatou sítí cyklostezek.

 

 

Powered by ZdenkaJ, ČZS