Známe finalisty Floristické soutěže ČZS

Napsal(a)
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)


Po úspěšných zemských kolech v Praze a Prostějově už známe všechny účastníky velkého finále Floristické soutěže ČZS, které se uskuteční 14. července na výstavě Květy v Lysé nad Labem.

Nejmladší soutěž ČZS určená nejen dětem a mládeži, ale i dospělým zájemcům o aranžování a dekorace z květů, se setkala s velkým zájmem dětí, juniorů, škol i organizací Českého zahrádkářského svazu.

V Prostějově se zemské kolo konalo v pátek 2. června a účastníky podpořili mj. Mgr. Eva Hasníková z úřadu Olomouckého kraje, náměstek primátorky města Prostějova Bc. Pavel Smetana a místopředseda ČZS MVDr. Stanislav Kubesa.

Zvýšený zájem místních úřadů i sponzorů se podle místopředsedkyně ČZS Mgr. Vlasty Ambrožové podepsal na bohaté podpoře soutěžících. Připraven byl pro ně nejen pestrý rostlinný a pomocný materiál pro soutěžní úkoly, ale i hodnotné ceny.

„Všechny tři kategorie plnily dva stejné úkoly. Čekala je tvorba vázané kytice a vypichované misky,“ upřesnila Ambrožová, která soutěž s týmem pracovníků ČZS připravuje. Rostlinný materiál pro každou kategorii se však lišil a k vidění tak byly opravdu kreativní výtvory hodné profesionálů floristů.

Zatímco v Praze měli 26. května soutěžící i jejich doprovod připraven doprovodný program v podobě návštěvy přilehlé vzorové zahrádkové osady Skalka, v Prostějově si mohli prohlédnou prostějovskou radnici a z radniční věže si užít netradiční pohled na celé město.

Více z této kategorie: « Výstava Květy v retrostylu 30. let

Zanechat komentář

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Powered by ZdenkaJ, ČZS